Projektanci

Projektanci, to „sól ziemi” pracowni. Oni to właśnie przekuwają wizje klientów na kartonowy obraz, przenoszony przez nas, witrażystów na szklane tafle. Pracownia Witraży i Szkła Ryszard Łoboda ma zaszczyt przedstawić Artystów, z którymi współpracuje:

 

Józef Furdyna

Artysta wszechstronnie wykształcony w dziedzinie sztuki. Ukończył krakowską ASP, a następnie etnografię na Uniwersytecie Jagielońskim. Konserwator, malarz, projektant witraży. Można o nim powiedzieć człowiek renesansu – wszechstronnie uzdolniony. Witraże sakralne, które tworzy to wielka teologiczna wiedza, która poprzez swój niepowtarzalny styl zdobi okna wielu świątyń w kraju i na świecie.

 

 


Marta Powązka

Ukończyła wydział wychowania artystycznego na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w zakresie malarstwa sztalugowego i ściennego. Jej projekty to serce, dojrzałość, mądrość i kolor.

Motto: Nieskażona niczym zgodność wizji i wytworu.
J.R.R Tolkien

www.martcraft.eu

 


Marta Musiał

Projektantka witraży sakralnych i świeckich. Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Terminowała także w zakładzie witraży gdzie poznała specyfikę tego pięknego zawodu, co widać w jej dojrzałym projektowaniu pełnym kolorystycznych i malarskich niuansów. Witraże jej projektów zdobią już kilka świątyń domów prywatnych i budynków użyteczności publicznej.

 


Beata Zawada

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie, które ukończyła w 1989 roku jako technik sztuk plastycznych (w zakresie specjalności wystawiennictwo). Od 1989 roku trwa jej przygoda z witrażem. Najlepsze tajniki zawodu zgłębiała w Krakowskim Zakładzie Witrażów S.G.Zeleńskich,gdzie pod bacznym okiem mistrzów poznawała technikę malowania na szkle zwaną patynowaniem.W 2003 roku zdobyła tytuł mistrza .Witraże to pasja,ulubione tematy florystyczne zdobią niejedną przestrzeń w prywatnych budynkach.

 


Grażyna Szynalik

Mgr sztuki ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jej pasją twórczą jest malarstwo olejne ale tworzy również w innych technikach. Tematami prac są pejzaże, architektura, kwiaty a także motywy baśniowe. Zainteresowanie witrażem a bardziej jego projektowaniem ma swoje początki na studiach gdzie pisze pracę magisterską związaną ze sztuką przeszkleń artystycznych, jej historią i teraźniejszością. Swoje projekty poświęca tematyce religijnej nie rezygnując z dekoracji witrażami innych miejsc. Jest projektantką średniego pokolenia o dobrym wyczuciu tematu, miejsca, formy kolorystyki.

 


Agnieszka Noworyta

Plastyk z wykształcenia i zamiłowania. Wcześniej uprawiała sztukę użytkową, ceramikę, tkaninę artystyczną i malarstwo ścienne. Obecnie wróciła do realizowania swojego największego artystycznego pragnienia projektowania  witraży co zaowocowało już kilkoma realizacjami.

 


Kinga Szczepanik

Absolwentka Filologii Romańskiej UJ , Polsko – Francuskiej Szkoły Zarządzania, Studium Projektowania Wnętrz, Form Wystawowych i Reklamowych w Krakowie. Działalność projektową w zakresie wnętrz prywatnych, komercyjnych, użyteczności publicznej w tym indywidualnych projektów mebli prowadzi od 2007 roku.  W 2011działalność projektową poszerzyła o wnętrza o charakterze sakralnym uwzględniając projektowaniu mebli oraz witraży.

 


Leszek Szendera

Witrażysta i projektant dobrze czujący się w mniejszych formach witrażowych. Od 1989 roku związany z rzemiosłem.